Osiedle zaprojektowała pracownia EMA Studio, a generalnym wykonawcą robót budowlanych jest radomska firma Arbud. Inwestycję finansuje Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którego aktywami zarządza spółka PFR Nieruchomości. Wszystkie nasze inwestycje powstają we współpracy z samorządami. Często to właśnie samorządy wskazują grunty, na których budujemy. Także i w tym przypadku ściśle współdziałamy z Urzędem Miasta Radom. Obejrzyj film z osiedla:

Miejsce z historią

Osiedle w Radomiu powstaje w sąsiedztwie przedwojennej fabryki Polskiego Monopolu Tytoniowego. Architekci z EMA Studio, którzy odpowiadają za projekt, kolorystyką i charakterystycznym rysunkiem dwóch ostatnich kondygnacji nawiązali do konstrukcji zabytkowych zabudowań.  Zadbali także o zachowanie istniejących drzew i nowe nasadzenia, dzięki czemu osiedle – już od momentu wybudowania! – będzie przyjemnym, zielonym miejscem.

osiedle mieszkań z dopłatą do czynszu Radom PFR Nieruchomości

Osiedle w standardzie z wykończeniem

falka PFR Nieruchomości

Mieszkania przekazujemy najemcom już z wykończeniem. Po Twojej stronie jest tylko: zakup mebli (w tym kuchennych) oraz sprzętu RTV/AGD. Co zatem zastaniesz w mieszkaniu?

  • panele podłogowe w całym mieszkaniu
  • w kuchni: terakotę i glazurę nad poziomem szafek
  • w łazience: glazurę, terakotę, biały montaż
  • drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
  • ściany pomalowane na biało

Udogodnienia

Przy ul. Tytoniowej dostępne są także mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Korytarze i otwory drzwiowe są odpowiednio szerokie, nie ma wystających progów, a w łazience zastosowano odpowiednie udogodnienia.